Különösen e két életkorban tapasztalhatjuk meg az öregedés drámai hatásait.


Nem képzelődünk, ha hirtelen idősebbnek érezzük magunkat.

Az öregedés folyamata során bekövetkező molekuláris átalakulásokkal foglalkozó kutatások azt mutatják, hogy az emberi szervezet két jelentős előrelépést él meg. "Az idő múlásával nem csupán fokozatos átalakulások zajlanak, hanem valóban figyelemre méltó, drámai változások is tapasztalhatók" - magyarázza Michael Snyder, a Stanford Egyetem genetikusa.

A szakértők megállapították, hogy az 1940-es évek közepe és az 1960-as évek eleje drámai átalakulások időszakát jelenti. Ebből adódóan átlagosan 44 éves korunkban, valamint 60 éves korunk környékén tapasztaljuk a leggyorsabb öregedést.

Snyder és csapata az öregedés biológiájának mélyebb megértésére tett kísérletet, hogy hatékonyabban tudják kezelni az időskorhoz kapcsolódó betegségeket. Kutatásaik során felfedezték, hogy bizonyos kórképek, mint például az Alzheimer-kór és a szív- és érrendszeri problémák esetében a kockázat nem folyamatosan, hanem hirtelen, egy adott életkor után ugrásszerűen megnő.

Arra jöttek rá, hogy az emberi szervezetben két különböző szakaszban nagyon egyértelmű változás figyelhető meg sokféle molekula bőségében: a változások a 40-es évek közepén, majd a 60-as évek elején tetőztek.

Related posts