Íme, egy egyedi megfogalmazás: Szentesi Éva szívén viselte a rákbetegség visszatérésének hírét, és reakciója mély érzelmeket tükrözött. A kihívásokkal teli időszakban bátorságot és kitartást mutatott, miközben a nehézségekkel szembenézett. Szavaiban a re
Földalatti pánik: Tűzoltók sietve mentik az utasokat a 2-es metró szerelvényeiből.
Kétségtelenül megdöbbentő volt kilenc év után újra szembesülni a rákkal. A helyzet különösen megrázó volt, hiszen az orvosok már gyógyultnak nyilvánítottak, így hátradőltem, és megkönnyebbülten éltem az életemet. Most azonban, a múlt tapasztalataitól eltérően, nem akartam az okokat keresni, hanem csak el akartam fogadni a valóságot, és azonnal belemerülni a kezelésbe. Kiderült, hogy három olyan génem van, amelyek nem végzik el a dolgukat, amikor a rákos sejtek megjelennek. Szerencsére a modern orvostudomány fejlődése révén öt éve elérhető egy gyógyszer, amely kifejezetten ezekre a sejtekre hat. Ezt osztotta meg D. Tóth Kriszta az „Elviszlek magammal” című műsorában, amelyet a Best magazin is bemutatott.
Éva megosztotta, hogy a hosszan tartó és kimerítő küzdelem radikálisan átalakította a személyiségét.
"Már nem haragszom a világra. Gyerekkoromtól kezdve bennem volt ez az érzés. A düh most válik le rólam. Azt hiszem, ez is kulcsa annak, hogy jól vagyok. Örülök az életnek, próbálom azt nézni, mennyi jó történik. Kicsit minden napomat úgy élem meg, mintha az utolsó lenne. Ez egy hihetetlenül nagy szemléletváltás a korábbiakhoz képest" - vallotta be az író, aki mellett párja is mellette volt a harmadik küzdelemnél, pedig korábban válságba került a kapcsolatuk.