Ez a módszer valószínűleg hasznos lehet, ha a legkellemesebb helyet szeretnénk megtalálni a repülőgépen.

Bár a fapados légitársaságok, mint a Ryanair, a WizzAir vagy az easyJet, általában lényegesen kedvezőbb áron kínálják járataikat a nagyobb légitársaságokhoz képest, fontos megjegyezni, hogy az utazás ezen formájának is megvannak a maga árnyoldalai. Sok esetben ugyanis a látszólag alacsony árak mögött rejtett költségek húzódnak meg, amelyek például a bőrönd méretére vagy az ülőhely választására vonatkoznak. Az utasoknak érdemes alaposan átgondolniuk, hogy a végső összeg mennyire tükrözi az utazás valódi költségeit.
A helyzet különösen zavaró, amikor nem egyedül indulunk útnak, hiszen a légitársaságok által kiosztott ingyenes helyek gyakran nem esnek egymás mellé. Ráadásul, bármikor előfordulhat, hogy egy középső ülést kapunk, ami köztudottan nem a legkedveltebb választás az utasok körében.
A magát utazási szakértőnek való 33 éves Elaine Poon, aki az Instagram-oldalán gyakran megosztja a tippjeit a követőivel, azt mondja, erre is van megoldás.
Az egyetlen trükk, amit erre használok, és ami mindig bevált, az az, hogy a lehető legkésőbb csekkolok be
- nyilatkozta a Luxury Travel Daily-nek, ahogy arról a Mirror is beszámolt.
A fapados légitársaságok gyakorlatilag az utasok kényelmét háttérbe szorítva osztják ki a helyeket, és általában a legkevésbé vonzó helyeket kínálják először. Poon szerint ez nem véletlen, hiszen a cseréjükért felszámított extra díj reményében próbálnak profitálni. Így a legjobb helyek, amelyek a gép elején vagy a végén találhatók, csak a legvégső lehetőségekként maradnak elérhetőek a becsekkolás során.
Szinte mindig ablak vagy folyosó melletti ülésem van. Többször is előfordult már, hogy egy egész vészkijárati sort kifogtam.
Poon egy bejegyzésében megosztotta élményét: a Ryanair járatán a határidő előtt 3-5 órával csekkolt be, így a véletlenszerűen kiosztott helye a repülőgépen az első sorba került. Ez a kényelmes hely egyébként körülbelül 6 ezer forintba került volna, ha előre foglalta volna. Barátja viszont az ablak melletti helyet kapta, amiért, ha ő választotta volna ki, 2500 forintot kellett volna fizetnie. Mindez csak azért történt, mert a gép "dobta" a helyeket, nem pedig ők döntöttek a helyük sorsáról.
Poon hozzáteszi, persze akadhatnak problémák a trükkel, például ne csekkoljunk be túl későn, mint az egyik barátja, akit várólistára tettek. Bár, teszi hozzá, ilyenkor legfeljebb túlfoglalás miatt áttesznek egy következő járatra, és még kártérítést is kaphatsz.