Csupán egyetlen baljós eszköz gyújthatja be a nukleáris puskaporos hordót.

Észak-Korea nemrégiben bemutatta az első nukleáris meghajtású tengeralattjáróját, amelyről egyre inkább megerősíthető, hogy valóban létezik. Ennek a fejlesztésnek jelentős következményei lehetnek a Távol-Keleten, amelyek átalakíthatják a régió geopolitikai dinamikáját - értesült a Naval News.
Egyre nagyobb a félelem, hogy újra nukleáris fegyverkezési verseny indul be a világon és egy sor ország szeretne majd magának atombombát legyártani. Ennek az egyik legaggasztóbb színhelye a Távol-Kelet, ahol Észak-Korea folyamatos rakétatesztekkel és más fegyverekkel növeli a feszültséget, ez pedig a fenyegetett országok részéről kiválthatja, hogy elrettentési szándékkel ők is előállítsák a saját fegyvereiket. Különösen Dél-Korea esetében merül fel, hogy hamarosan követi északi szomszédját. Ezeknek az elképzeléseknek
Phenjan újabb lendületet adott a nukleáris tengeralattjáró fejlesztésének bemutatásával, amelyet március első felében már megismerhetett a nagyközönség a róla készült képek révén.
A vészjósló eszköz még valószínűleg hosszú évekre van attól, hogy működőképessé váljon, a prezentált méretei arra a következtetésre engedték a szakértőket, hogy nagy hatótávolságú nukleáris rakéták hordozására képes járműről van szó. A Naval News szerint ezzel párhuzamosan érezhetően felpezsdült a párbeszéd a hasonló eszközök fejlesztéséről Dél-Koreában is.
Phenjan fegyverkezése nem jelent újdonságot, bár Donald Trump amerikai elnökkel 2019-ben még az atomfegyverkezés leállításáról tárgyaltak. Azóta viszont Észak-Korea csak még jobban növelte a képességeit ezen a téren, a tengeralattjáró pedig új szintet jelent az előrelépésben. A rezsim ilyen célú programja régebbre vezethető vissza, 2016-ban bocsátották vízre a világ legkisebb, ballisztikus rakéta kilövésére alkalmas vízi járművet. A mostani viszont már ennél jóval nagyobb kapacitású, egyszerre több eszköz kilövésére is képes. Hozzá kell tenni, hogy a tengeralattjárók terén Észak-Korea nem számít nagyhatalomnak, kifejezetten elavult technológiájú járműveket fejleszt, amelyek sok szempontból nem versenyképesek a mai modern társaikkal szemben. Ami mégis aggasztó a szakértők számára, az a fejlődés tempója, mivel láthatóan tetemes haladást értek el.
A nukleáris meghajtású jármű kifejlesztése mögött egyértelműen Oroszországot sejtik, mivel Moszkva kényes információkat adhatott át szövetségesének, cserébe az ukrajnai háborúhoz nyújtott segítségért. Nagy kérdés, hogy járt-e ezek mellé más, modern eszköz, amely tovább növeli az eszköz hatékonyságát, bár a cikk megkérdőjelezi mindezt. Így hiányozhat a megfelelő csendesítő technológia, valamint a szonár.
A jármű fő funkciója elsősorban olyan rakéták szállítása, amelyek képesek lehetnek csapást mérni akár az Egyesült Államok stratégiai célpontjaira is.
Egyáltalán nem véletlen, hogy Dél-Koreában azonnal felbukkantak az első hangok, hogy követniük kellene Kim Dzsongunékat.