Egy különleges fürdőszobai szokás drámaian mérsékelheti a stroke kialakulásának esélyét.


Első pillantásra talán furcsának tűnik, hogy egy ilyen apró részlet is hozzájárulhat az érkatasztrófák megelőzéséhez.

Egy új tanulmány érdekes kapcsolatot tárt fel a fogselyem alkalmazása és a stroke kockázatának növekedése között - számolt be róla a Sun.

nagyobb valószínűséggel kerültek el komolyabb fogászati problémákat, mint azok, akik nem alkalmazták ezt a módszert. A Dél-karolinai Egyetem kutatói 6000 résztvevő adatainak elemzése révén, az elmúlt 25 év során, számos figyelemre méltó eredményre jutottak. Azoknál az egyéneknél, akik legalább heti egy alkalommal használták a fogselymet, a sárga és szuvasodásra hajlamos fogak ellenére is jelentősen csökkent a fogínybetegségek és a fogvesztés kockázata. A kutatás hangsúlyozza, hogy a fogselyem rendszeres használata nem csupán a fogak közötti részek tisztán tartásában segít, hanem hozzájárul a szájüreg általános egészségének megőrzéséhez is. Az eredmények arra figyelmeztetnek, hogy a szájhigiéniai rutinunkba érdemes beépíteni a fogselymet, hogy megóvjuk magunkat a súlyosabb problémáktól.

A fogselyem heti egynél gyakoribb kézbevétele tovább csökkenti ezek kialakulásának esélyét, és az angliai Országos Egészségügyi Szolgálat javaslata szerint az apróbb ételmaradékokat fogmosás előtt érdemes vele eltávolítani a fogak közül.

A szájhigiénia szoros kapcsolatban áll a gyulladásokkal és az artériák elmeszesedésével. A fogselyem használata jelentősen csökkentheti a szélütés kockázatát, mivel segít megelőzni a szájüregi fertőzéseket és gyulladásokat, továbbá ösztönöz minket más, egészséges életmódbeli szokások kialakítására is. Ez a gyakorlat nemcsak könnyen elérhető, de megfizethető is, így könnyen beépíthetjük mindennapjainkba.

„A tanulmány egyik szerzője, Souvik Sen professzor kifejti...”

A szélütés még mindig vezető haláloknak számít, aminek a kialakulásáért számos körülmény tehető felelőssé, többek közt az sem mindegy, milyen a vércsoportunk, vagy az, hogy rendszeresen ledőlünk-e egy délutáni pihenőre, de szerencsére egyre jobban értjük, hogyan gyilkol a stroke.

Related posts