A Gmail platformján megjelenő újabb átverések miatt a kiberszakértők figyelmeztető jelzést adtak ki.


A hackerek új módszereket alkalmazva próbálnak hozzáférni a felhasználók személyes információihoz, ezért a kibervédelmi szakemberek figyelmeztetést adtak ki.

A Daily Mail értesülései szerint a Gmail felhasználóit fenyegető új átverések miatt vörös riasztást adtak ki. A hackerek a mesterséges intelligencia legújabb vívmányait kihasználva próbálnak megtéveszteni bennünket. E technológia segítségével nem csupán hamis hívásokat generálnak, hanem a vonal másik végén egy gépi hang hallatszik, ami különösen ijesztő lehet. Ezen kívül olyan megtévesztő e-maileket is küldenek, amelyek még a legszigorúbb biztonsági rendszereken is át tudnak jutni.

A hackerek ügyesen manipulálják a telefonhívásokat, hogy félelmet keltsenek a felhasználókban, azt állítva, hogy gyanús aktivitást észleltek a fiókjukban. Ezt követően ígéretet tesznek egy e-mail küldésére, amely a probléma megoldásához vezet. Az e levélben található link azonban egy olyan hamis felületre irányít, amely szinte teljesen megegyezik a Google hivatalos oldalával, de valójában nem az. Ezen a megtévesztő oldalon a felhasználókat arra kérik, hogy adják meg bejelentkezési adataikat, ami instant módon lehetővé teszi a hackerek számára, hogy hozzáférjenek a fiókjukhoz, ezzel pedig súlyos kockázatnak teszik ki magukat.

A kiberbiztonsági szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a hackerek új módszereket alkalmazhatnak a felhasználók Gmail-fiókjának helyreállítási kódjának megszerzésére. Kérhetik a felhasználókat, hogy adják meg ezt az információt azzal az indokkal, hogy csak így tudják helyreállítani a fiókot. Fontos, hogy ne dőljünk be ennek a ravasz trükknek. Emellett a Google levelezőrendszere mellett az óriáscég más szolgáltatásai is veszélybe kerülhetnek, ha a felhasználók nem vigyáznak.

Ezek a kifinomult trükkök pusztító pénzügyi veszteségekhez, a hírnévvesztéshez, és az érzékeny adatok veszélybe kerüléséhez vezethetnek

- jelentette ki az FBI egy friss jelentésében.

A Malwarebytes szoftvervállalat megállapítása szerint a kiberbűnözők egyre inkább a mesterséges intelligencia kínálta eszközökhöz fordulnak, mivel ezek rendkívül költséghatékonyak. Egy friss tanulmány rámutatott, hogy a hamis emailek ára mindössze 5 dollártól indul, míg egy másik kutatás kimutatta, hogy egy deepfake videó elkészítése csupán tíz percet vesz igénybe. A szakértők ezért arra figyelmeztetik a felhasználókat, hogy soha ne kattintsanak gyanús linkekre, és ne töltsenek le fájlokat olyan emailekből, amelyek csalásra utalnak. Emellett hangsúlyozzák, hogy személyes adatokat csak akkor szabad megadni, ha teljesen biztosak abban, hogy egy megbízható, hivatalos weboldalon tartózkodnak.

Ha pedig valakit telefonon próbálnak átvágni, tegye le a kagylót és ne nyomjon meg semmilyen gombot. Ez azért fontos, mivel a csalók már egy kifinomultabb hívóazonosító technológiát használnak, így szinte akárkinek kiadhatják magukat, kezdve a bankoktól a hatóságokig.

Related posts